ورود |عضويت
يكشنبه 27 خرداد ماه 1403

Module Border Module Border
   

زير ساختهاي گردشگري :

از جاذبه‌ها و زيرساختهاي گردشگري در شهرستان مي‌توان به پارك سرچشمه سرابان كه در سالهاي اخير بنا شده و در مسير جوي آب سرابان كه از دامنه‌هاي کوه شلیلم نطنز سرازير شده كه پارك مذكور بسيار زيبا و جالب با آبنماها و فضاي سبز و وجود درختان چنار كهن جلوه خاصي به آن داده است و هر روزه صدها گردشگر داخلي و خارجي ساعاتي از شبانه روز را در آن به استراحت مي‌پردازند.

از ديگر نقاط و جاذبه‌هاي گردشگري مي‌توان به بيشه‌زارهاي اوره، طامه، هنجن، یارند،برز،کمجان. طرق، طار، كشه و مزده اشاره كرد كه همه روزه به ويژه ايام تعطيل محل استراحتگاه انسانهاي خسته از كار هفتگي است. ..... ديگر نقاط به ويژه شهرستانهاي اطراف مي‌باشد.

يكي ديگر از مناطق گردشگري نطنز زيارتگاهي است به نام سلطان گروه آباد كه در دامن كوه كركس و در فاصله ده كيلومتري مركز شهرستان واقع شده كه به دليل موقعيت جغرافيايي خود و آب و هواي مطبوع و معتدل و چشم اندازهاي طبيعي بسيار زيبا يكي از بهترين مناطق گردشگري مي‌باشد كه همه روزه مشتاقان اهل بيت عصمت و طهارت و نيز خستگان از امور جاري هفتگي روزهاي تعطيل و بعضاَ غير تعطيل در اين منطقا حضور يافته و علاوه بر استفاده معنوي از اين مكان مقدس روح خود را نيز آرامش مي‌دهند.

در قسمت شمال و شمال شرقي شهرستان و در فاصله 35 كيلومتري مركز شهرستان و 10 كيلومتري شهر باد رود مركز بخش  امامزاده و در دل كوير مركزي ايران بارگاه ملكوتي دو تن از يادگاران امام موسي‌بن جعفر (ع) بنام آقا علي عباس و شاهزاده محمد (ع) منطقه را نوراني نموده و جلوه و صفاي ديگري به كوير داده است، كه با صحن و گنبد و بارگاهي كه به نحو چشمگيري كاشي‌كاري و آينه‌كاري شده كه در نوع خود بي‌نظير است و سالانه بيش از يك ميليون زائر و گردشگر مذهبي را جذب مي‌نمايد كه زائران با عطر معنوي برگرفته از اين امامزادگان واجب التعظيم خود را بيمه مي‌نمايند كه همانگونه كه قبلاَ اشاره شد براي اولين بار در كشور با در نظر گرفتن هزينه‌اي بيش از 20 ميليارد ريال كلنگ احداث كمپينگ ( استراحتگاه زائرين ) در دستور كار سازمان ميراث فرهنگي گردشگري و صنايع دستي قرار گرفته.

مردماني كه در كوهپايه‌ها و شهرها و مناطق كوهستاني زندگي مي‌كنند تماشاي جاذبه‌هاي كوير بر آنان جذاب و زيباست كه در اين ميان شهرستان نطنز از اين نعمت نيز برخوردار است بخشي از شهرستان كه به نام بخش امامزاده نام گرفته و افتخار وجود امامزادگان شاهزاده محمد و آقا علي عباس را به دنبال دارد، در حاشيه كوير مركزي ايران قرار گرفته كه جاذبه‌هاي خاص خود را دارد.

Module Border Module Border
  نظرسنجي
نظر شما درباره پرتال مدیریت جهاد کشاورزی چیست؟

 

تعداد جوابها : 443

عالی : 74%
خوب : 2%
متوسط : 3%
ضعیف : 21%

  ارسال  
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 178
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 178

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 2500448
Visitors بازديد هاي امروز: 214
Visitors بازديد هاي ديروز: 1277

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1403/03/27 پرتال مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نطنز
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا